ČO JE TO ŠŤASTIE ?

Májové stretnutie s malými čitateľmi bolo v žilinskej nemocnici zamerané na tému -šťastie. Kniha Šťastie je líška, ktorú sme si spoločne prečítali, odzrkadľuje presné a jasné princípy ľudského šťastia. Poučný text od pobaltskej autorky Eveliny Daciüté dopĺňajú krásne ilustrácie od Aušry Kiudulaité. Z prečítaného textu sme sa dozvedeli, že šťastie je vtedy, keď máme priateľov, rodinu, zdravie, ale aj mať pre koho a pre čo žiť. Podporné aktivity k zážitkovému čítaniu nás o tom ešte viac utvrdili. Deti si tak uvedomili, ako si treba šťastie vážiť. Pripomenuli sme si, že niektorí ho zažívajú každý deň, u iných neprichádza aj celé týždne. Prečítali sme si o ňom aj v klasických rozprávkach.
Druhá polovica podujatia bola zameraná na trénovanie logiky, predstavivosti a prepojenia mozgu s naším telom. Zahrali sme sa na ilustrátorov a vyskúšali si hru zrkadlová výzva, podľa ktorej sme sa snažili oklamať náš mozog. Stretnutie sme ukončili spoločnou pohybovou aktivitou. Tréning bol zameraný na prepojenie mozgu, zvukov a zadaných indícií.

Ing. Michaela Pastorková
knihovníčka

Konzultačné hodiny

  • PONDELOK        12, 00 – 13, 00
    riaditeľka školy

  • UTOROK             11, 30 – 12, 30
    výchovná poradkyňa

  • STREDA              8, 35 –   9, 35
    výchovná poradkyňa

  • ŠTVRTOK           12, 00 – 13, 00
    zástup. riaditeľky školy

  • PIATOK               11, 30 –   12, 30
    výchovná poradkyňa

© 2023 Gaowa modified by JR (license)