Deň: 26. mája 2026

  • ČO JE TO ŠŤASTIE ?

    ČO JE TO ŠŤASTIE ?

    Májové stretnutie s malými čitateľmi bolo v žilinskej nemocnici zamerané na tému -šťastie. Kniha Šťastie je líška, ktorú sme si spoločne prečítali, odzrkadľuje presné a jasné princípy ľudského šťastia. Poučný text od pobaltskej autorky Eveliny Daciüté dopĺňajú krásne ilustrácie od Aušry Kiudulaité. Z prečítaného textu sme sa dozvedeli, že šťastie je vtedy, keď máme priateľov, rodinu, zdravie, ale aj mať pre koho a pre čo žiť. Podporné aktivity k zážitkovému čítaniu nás o tom ešte viac utvrdili. Deti si tak uvedomili, ako si treba šťastie vážiť. Pripomenuli sme si, že niektorí ho zažívajú každý deň, u iných neprichádza aj celé týždne. Prečítali sme si o ňom aj v klasických rozprávkach.
    Druhá polovica podujatia bola zameraná na trénovanie logiky, predstavivosti a prepojenia mozgu s naším telom. Zahrali sme sa na ilustrátorov a vyskúšali si hru zrkadlová výzva, podľa ktorej sme sa snažili oklamať náš mozog. Stretnutie sme ukončili spoločnou pohybovou aktivitou. Tréning bol zameraný na prepojenie mozgu, zvukov a zadaných indícií.

    Ing. Michaela Pastorková
    knihovníčka